Yüzden makine çekmek nedir?

Yüzden makine çekmek nedir? Yüzden makine nasıl çekilir? Konusunu incelemeye alarak başladığımız dikiş dersleri için bilgiler bulacağınız biçki dikiş kategorisinde dikiş teknikleri ve dikiş terimleri ile dikim dersleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yüzden makine çekmek nedir? Modellerin dikiş kenarlarını ve kumaş kenarlarını iyice belirtmek için yüzden makine çekilir. Genelde bu süs dikişleri 2 mm mesafede ve makine ayağı genişliğinde uygulanır. Bu süs dikişlerine yüzden makine çekmek denir.

Yüzden makine nasıl çekilir? Yüzden makine çekmek için makine ayağını kumaşın kenarına getirin ve makine çekin. Daha geniş bir süs dikişi yapmak için özel bir cetvelden faydalanabilirsiniz. Bunun için makineyi aldığınız yere danışabilirsiniz.

Süs dikişleri için normal dikiş ipliği veya özel iplikler kullanabilirsiniz. Çift iğne ile dikilen süs dikişleri aynı simetride dikiş izi sağladığında daha da şık görünmektedir.

Dikiş dersleri için abiye elbise sitesi; abiyeelbiseci.com bünyesinde açtığımız bu kategorimizde dikiş teknikleri ve dikiş terimleri için bilgileri takip edebilirsiniz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.