Adeline André

Adeline André Orta Afrika doğumlu, Fransız moda tasarımcısı ve modacıdır. Kendi adını taşıyan Adeline André markasını 1981 yılında kurmuştur. Haute couture tasarımlar yapmaktadır.

Adaline André; Chambre Syndicale de la Haute Couture üyeliği onaylanmış haute couture moda evleri arasında bulunan markası için hazırladığı koleksiyonlarda Afrika’ya özgü canlı renkli temalar dikkat çekmektedir. 1970 yılında okuldan mezun olduktan sonra Christian Dior moda evine girmiş ve haute couture tasarımlar için Marc Bohan‘ın asistanı olarak çalışmıştır. 1981 yılında kendi adını taşıyan markasını kurduğu yıl tasarladığı 3 kol delikli elbise, bizdeki Türk patent enstitüsü’nün Fransa’da ki karşılığı olan Fransız Ulusal sınai mülkiyet enstitüsü bünyesinde, ertesi yıl da dünya sınai mülkiyet enstitüsü bünyesinde tescillenmiş olup, bu modele ait örnekler; Paris’te Fransız Moda Müzesi Palais Galliera koleksiyonları’nda, Ney York Fashion Institute of Technology’de ve Lizbon moda ve tasarım müzesinde bulunmaktadır.

Adaline André tasarladığı 3 kollu elbise modeli ile moda tasarımcılığı’nın bir adım ilerisine geçmiş ve gerçek anlamda modacı olduğunu ispatlayarak modacılar arasına adını yazdırmıştır.

Adaline André abiye elbise modelleri ve gece elbiseleri tasarlamaktan ziyade haute cooute günlük kıyafetler veya bale, opera ve tiyatro kostümleri hazırlamaktadır.

Altta yer alan slayt gösterimizde; çeşitli dönemlerde tasarlanmış olan Adaline André haute couture elbise örnekleri yer almaktadır. Slayt gösterisindeki resimler arasında üst satırlarda bahsedilen ve mucidi olduğu tasarım; Adaline André 3 kol delikli elbise modeli örneği bulunmaktadır.

Abiye elbise sitesi; abiyeelbiseci.com bünyesinde ilerleyen zamanlarda tasarımlarına denk geldikçe, Adaline André elbiseler de ayrıca beğeninize sunulacaktır.

Sayfamızı ziyaret ve takip ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir Cevap Yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Perihan 20 Haziran 2015 Cevapla
0 0

Adeline André hakkında paylaştığınız bu yazıyı okuyunca hamilelik dönemim aklıma geldi 😀 O zamanlar bu 3 kollu elbise modeli tarzı bir elbisem vardı ama yaka dekoltesi fazla diye kocam giymeme izin vermiyordu. 10 yıl geçti üzerinden ama yine böyle şeyler giymeme halen kızar diye düşünüyorum. Ama bu modeli de çok beğeniyorum. Acaba ne yapsam bilemedim şimdi 😀